Kalendarium - 2014r.
MARZEC 2014r.
Wszystkie strony

Kalendarium  2014r.

W kalendarium przedstawiamy chronologicznie najważniejsze

wydarzenia, w których uczestniczyli zarząd i członkowie

Stowarzyszenia:

SIEMONIA - PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

w 2014 roku.

STYCZEŃ 2014r. Fot. J.Waler

10.01.2014r. –    Dom Kultury w Siemoni.

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia:

SIEMONIA - PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

Podczas zebrania przedstawione zostały, a następnie zatwierdzone sprawozdania: rzeczowe i finansowe z 4-letniej kadencji Stowarzyszenia. Komisja Rewizyjna pozytywnie oceniła pracę Zarządu i udzieliła absolutorium, podkreślając pracowitość i ogromne zaangażowanie wszystkich członków Zarządu.

Następnie przeprowadzono wybory do nowych władz Stowarzyszenia - Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Nad prawidłowością wyborów czuwała Komisja Wyborcza. Prezesem Stowarzyszenia: SIEMONIA-PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ została jednogłośnie wybrana Pani Joanna Waler. Nowy skład władz Stowarzyszenia przedstawiamy w  Zakładkach: Zarząd i Komisja Rewizyjna.

Wszystkim Członkom Stowarzyszenia dziękujemy za liczny i aktywny udział w zebraniu, zaś  nowo wybranym władzom Stowarzyszenia gratulujemy i życzymy owocnej pracy dla dobra wspólnego.

17.01.2014r. – Gminny Ośrodek Kultury w Bobrownikach.

Noworoczne spotkanie kręgów samorządowych.

W Domu Kultury w Bobrownikach odbyło się Noworoczne Spotkanie Kręgów Samorządowych, podczas, którego Wójt Gminy Bobrowniki – Arkadiusz Ziemba podsumował prace samorządu w ubiegłym roku oraz przedstawił plany rozwoju Gminy Bobrowniki  w nowym roku. Noworoczne spotkania środowisk samorządowych mają już swoją wieloletnią tradycję. Ideą tych spotkań było i jest tworzenie wspólnoty wokół spraw i inicjatyw dotyczących rozwoju każdego miasta i gminy, ale też przedsięwzięć rozwojowych dotyczących zarówno powiatu jak i regionu.

Fot. J.Polakowski

Na zaproszenie Wójta przybyło wielu gości zajmujących się działalnością publiczną w naszym regionie, wśród nich znaleźli się m.in.: Posłanka Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik oraz Europoseł Bogdan Marcinkiewicz. Władze Wojewódzkie reprezentowali: Barbara Dziuk i Witold Grim, władze powiatowe : Starosta Krzysztof Malczewski wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu - Emilem Bystrowskim i Jego zastępcą Marianem Koziełem.

W spotkaniu uczestniczyli również Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie z miast i gmin naszego regionu. Oczywiście obecni byli także członkowie Rady Gminy Bobrowniki, sołtysi, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, Ochotniczych Straży Pożarnych, dyrektorzy placówek oświatowych, prezesi klubów sportowych, organizacji pozarządowych i  instytucji działających na terenie gminy. Nie zabrakło również dyrektorów i prezesów najważniejszych firm, którym bliskie są kwestie rozwoju Gminy Bobrowniki.Stowarzyszenie S-PTP reprezentowała Joanna Waler.

Spotkanie urozmaicił występ zespołu Czarno - Czarni, który przeniósł zebranych gości w lata 30.40. i 50. ubiegłego wieku i  dostarczył wszystkim gościom wielu wzruszeń i szczerej radości.

Fot. J.Polakowski

25.01.2014r. – Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego " Płomień" w Sączowie.

W Szkole Podstawowej w Sączowie o godzinie 15.00 odbyło się Walne Zebranie Członków Klubu Sportowego "Płomień Sączów".

Na  zebraniu, po  głosowaniach  doszło do dwóch zmian w Zarządzie Klubu. Z udziału w Zarządzie zrezygnowali panowie: Bartłomiej Elzner oraz Zdzisław Dyszy, którym podziękowano  za dotychczasową pracę i zaangażowanie w działalność Klubu. Ich miejsce zajęli: Krawczyk Krzysztof oraz Adrian Palka .

Nowy skład Zarządu Klubu Sportowego Płomień Sączów:

Prezes – Zygmunt Gonkiewcz
Wiceprezes ds. finansowych – Waldemar Łukasik
Wiceprezes ds. rozwoju kultury fizycznej i sportu – Krzysztof Krawczyk
Wiceprezes ds. organizacyjnych – Marcin Kocot
Członek zarządu – Waldemar Czapla
Członek zarządu – Adrian Palka

W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Stowarzyszenia S-PTP :  Joanna Waler, Maria Czerwiecka, Wiesława Furgacz, Jan Gwóźdź, Tadeusz Kańtoch i Leszek Fałek  -  jednocześnie  członkowie sekcji Petanque  Klubu " Płomień Sączów", którzy kolejny raz zadeklarowali współpracę z Klubem w ramach organizacji rozgrywek w Petanque boule, której celem jest wspieranie różnych form aktywności ruchowej osób w każdym wieku.

30.01.2014r. – Dom Kultury w Siemoni. Posiedzenie Zarządu S-PTP.

Pierwsze posiedzenie nowego Zarządu Stowarzyszenia S-PTP przebiegało pod znakiem spraw organizacyjnych ( zgłoszenie zmian w Krajowym Rejestrze Sadowym, Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Statystycznym i banku) oraz przygotowaniem planu pracy na rok 2014. Podjęto ważne uchwały w sprawie przyjęcia planu pracy na 2014r. oraz zatwierdzenia planu budżetu a także zakresy obowiązków dla poszczególnych członków Zarządu.

Zarząd podjął decyzję w sprawie wystosowania pisma do PKP PLK i RDOŚ oraz do wiadomości wójta Gminy Bobrowniki  (w związku z obwieszczeniem z dnia 3 stycznia br.  w sprawie ogłoszenia nowego terminu wydania decyzji środowiskowej dla projektowanej budowy kolei do lotniska) z wnioskiem o udostępnienie informacji, jaki przebieg ma obecnie rozpatrywany dodatkowy wariant trasy i kiedy odbyły się konsultacje społeczne  w  tej kwestii. Ponadto Stowarzyszenie S-PTP wystosowało pismo do Wójta oraz do wiadomości Przewodniczącej Rady Gminy, popierające zgłoszone przez mieszkańców Siemoni, wnioski, dotyczące  zmian w projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Bobrowniki. Odbyła się również dyskusja nad programem opieki nad zwierzętami i zapobieganiu ich bezdomności w związku z konsultacjami społecznymi ogłoszonymi w dniach od 20 stycznia do 10 lutego 2014r.

LUTY 2014r.